ERNC 2021 Başlıyor!
The Esports Research Network Internatiol Conference 2021 başlıyor!

Dünya çapında 30'dan fazla ülkeden 200'den fazla espor araştırmacısını bir araya getiren ve espor üzerine yapılan araştırmaların paylaşılacağı Esports Research Network Conference başlıyor! Konferansa ev sahipliğini ERN (Esports Research Network) yanı sıra ilk çevrim içi uluslararası espor araştırma konferansına katılan Institut des Sciences du Sport-Santé (I3SP) yapacak.

ERN, bu ilk konferansları için 'Esports Health & Well-being Management' temasını seçti. Espor sağlığı üzerine dolu dolu iki gün bizi oldukça heyecanlandırıyor! Peki bu temayla neler ele alınacak? Espor sektöründeki fiziksel, zihinsel ve sosyal sağlık sorunları; araştırmacılar tarafından çeşitli çalışmalarla sorunlar/sebepler/çözümler ekseninde sunulacak.

ERN, konferansın amacını esporda fiziksel-zihinsel-sosyal sorunlar yaşayan profesyoneller ile espordaki sağlık sorunlarına ilişkin çeşitli veriler elde etmiş olan araştırmacıları bir araya getirmek ve uluslararası espora katkı sağlamak olarak açıklıyor. Konferansın isminden de anlaşılacağı üzere önemli bir amaç da bu iki taraf arasında bağlantılar kurmak ve sorunları araştıran, bunlara çözüm arayan olumlu bir topluluk yaratmak!

Konferansa ERN yanında ev sahipliği yapan Institut des Sciences du Sport-Santé (I3SP) ise Paris Üniversitesi'ne bağlı; vücudun fizyolojik, psikolojik ve motor kapasitelerinin ölçümüne odaklanan bir spor-sağlık bilimleri enstitüsü. Konferansın espor ekseninde katkıları oldukça yüksek olacağa benziyor.

Covid-19 sebebiyle çevrim içi bir etkinlik olarak gerçekleşecek ERNC 2021, bu sayede uluslararası bir dinleyici kitlesine hitap etmiş olacak. Akademisyenlerin, espor araştırmacılarının ve sektörden uzman kişilerin katkısıyla geçecek olan bu 2 gün; paneller, soru-cevap etkinlikleri ve sunumlar ile ilerleyecek.

9 ve 10 Aralık 2021 tarihlerinde iki gün devam edecek olan konferans, Twitch ve Youtube platformları üzerinden gerçekleşecek. Programların konu, saat ve platform bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Espor sağlığı üzerine dolu dolu 2 gün için konferansı kaçırmayın!